Aile hekimi sınır tanımıyor

7 Tem

Göç eden ailelerin takip ettikleri hamile ve çocuklarına aşı yapmak için 350 kilometre yol kat etti…

 

 

Malatya’nın Arguvan ilçesindeki aile hekimi, havaların ısınmasıyla birlikte Erzincan’ın Sarı Çiçek Yaylası’na göç eden ailelerin takip ettikleri hamile ve çocuklarına aşı yapmak için 350 kilometre yol kat etti.

 

Aile Hekimi Dr. Cumali Kuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aile hekimliği uygulaması kapsamında sorumlu oldukları bölgelerde hizmet verebilmek için sınır tanımadıklarını söyledi.

 

Bozburun köyünde takip ettikleri hamile ve çocukların yaz aylarında Çiçek Yaylası’na göç ettiklerini belirten Dr. Kuş, aşı yapabilmek için 350 kilometre yol gittiklerini ifade etti.

 

Dr. Cumali Kuş, zahmetli bir yolculuğun ardından ebe Ayfer Kılıç ile birlikte 5 aylık Merve Perk, 4 aylık Hatice Şurademez ile hamile Şehadet Geyik, Münevver Fırat ve Nahide Dağdeviren’in rutin aşılarını yaptıklarını bildirdi

 

İkametinden geçici süreliğine ayrılanlara sağlık hizmetlerini bulundukları yerlerde vermeye çalıştıklarını vurgulayan Dr. Kuş, şöyle konuştu:

 

”Bizim bölgemizde yaşayıp da geçici olarak yaylalara gidenlerin hizmetlerini veriyoruz. Sarı Çiçek Yaylası’na giden çocuk ve hamilelerin aşılarını da bu şekilde yaptık. Yaklaşık 4-5 saatte 350 kilometre yol kat ettik. Görevimiz neyi gerektiriyorsa onu yaptık. Değil 4-5 saat yol, gerekirse daha uzak mesafelere dahi gideriz. Yeter ki bebeklerimiz ve gebe annelerimiz aşısız kalmasın. Kış aylarında bazı köylerin çamur deryasına dönen yollarında, yaz aylarında ise görüldüğü gibi uzak yerlere göç eden yaylacılarımız çoğalmaktadır. Onlara ulaşabilmek elbette sorun, ama biz görevimizin bilincindeyiz.”

 

AA

Kaynak : AKŞAM

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: